Білозір Ігор

Біографія

000214_ihor_bilozir.jpg  Ігор Йо́сипович Білозі́р (24 березня 1955 — 28 травня 2000) — український композитор і виконавець, народний артист України, лідер ВІА «Ватра». Автор популярних пісень та справжніх шлягерів: «Пшеничне перевесло», «Світлиця», «Від Бога», «Перший сніг», «Весільний марш», «Не сип, мила, скла».
Народився 24 березня 1955 року в місті Радехів у Галичині. Навчався в Радехівській ЗОШ №1. Згодом переселився до Львова. У місті Лева проживав за адресою вул. Фредра, 4. Нині на цьому будинку висить пам'ятна табличка стосовно цього факту. Закінчив диригентське відділення Львівської консерваторії, навчався на композиторському відділенні (клас В.Камінського), яке не закінчив через непорозуміння, штучно створені в радянські часи. Від 1977 — керівник ВІА «Ритми Карпат» Львівського автобусного заводу, від 1979 — художній керівник і соліст ВІА «Ватра» Львівської обласної філармонії, що виконує більшість його пісень донині. Крім того, пише пісні для своєї коханої дружини, вокалістки Оксани Білозір, а також виконує деякі пісні сам.
Ігор Білозір був відомий як радикальний український патріот і часто необ'єктивно реагував на всілякі провокації. Одна із таких провокацій завершилась фатально. 8 травня 2000 року Ігор разом із друзями сидів у кав'ярні «Цісарська кава», що на проспекті Шевченка у Львові. Вже у кав'ярні до композитора почали приставати підозрілі молодики і між ними та Білозіром виникла суперечка. Пізно ввечері Ігор залишив кав'ярню і вирушив по проспекту Шевченка в напрямі власної домівки, що знаходилась за рогом Шевченка-Фредра. По дорозі його догнали ті самі молодики, тримаючи в руках кастети, і майже перед самим входом у Львівську обласну прокуратуру напали на композитора. Згодом людей, які жорстоко побили композитора, знайшли й судили.
20 днів пролежав він у одній із львівських лікарень. 28 травня 2000 року серце композитора зупинилося.

Твори

Назва творуЖанр
Многая літаакапельний
Новорічна (Аранжування М.Шведа)інструментальний, акапельний
Від Бога (Перекладення для соліста, хору, та двох фортепіано)ансамблевий, солоспіви
Від Бога (Хорова партитура) Оркестровка М.Шведаансамблевий, солоспіви
Світлицяінструментальний, акапельний

← Повернутиcя до списку авторів