Фільц Богдана

Біографія

Filts.png   Народилася 14 жовтня 1932 р., композитор і музикознавець родом з Яворова на Львівщині ; закінчила Львівську консерваторію (1958; клас С. Людкевича), з 1963 співпрацівник Інституту мистецтвознавства, фолкльору та етнографії АН УРСР.Це українська композиторка і педагог .Значне місце в її творчості займають пісні для дитячих хорів ("Земле моя","Любимо землю свою").У доробку Б.Фільц твори для симфонічного оркестру ("Верховинська рапсодія"),концерт для фортепіано з оркестром,п’єси для бандури,скрипки,фортепіано,духовні твори тощо.
Життєва доля цієї жінки складалася непросто. Народжена в одній iз відомих інтелегентно-просвітницьких родин Галичини (батько — адвокат, активний діяч «Просвіти», ініціатор створення багатьох культурно-мистецьких закладів у Яворові, мати — закінчила філософський факультет, до того ж гарна піаністка), Богдана рано втратила батьків внаслідок сталінських репресій 1939року. Круглими сиротами Богдана, разом з сестрами, у 1945 році опинилася у Львові. Але закладені змалку потяг до знань та любов до прекрасного, опікування родини, знов повернули її до занять музикою. Почали з’являтись і перші власні твори.
Творче формування композиторки нерозривно пов’язане з двома культурними столицями України — Львовом та Києвом. У Львові — навчання в консерваторії, спілкування з найвидатнішими музикантами Західної України — Станіславом Людкевичем, Василем Барвінським. У Києві — аспірантура під керівництвом Л. М. Ревуцького, наукова праця у відділі музикознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського.
Твори: «Верховинська рапсодія» для оркестру, концерт для фортепіано з оркестром, фортепіанові твори, хори, солоспіви на слова Т. Шевченка, Лесі Українки, В. Сосюри, А. Міцкевича, дитячі пісні, обробки українських народних пісень.
Праці: «Фортепіянна творчість В. С. Косенка» (1965), «Хорові обробки українських народних пісень» (1965), «Український радянський романс» (1970).

Твори

Назва творуЖанр
Любіть Українуакапельний
Люблю веснуакапельний
Радість ся являє (Лемківська коляда)акапельний
Спокоєм сповитіакапельний
Юнаковіакапельний
Загуду заграю (Лемківська коляда)акапельний
Земле мояакапельний

← Повернутиcя до списку авторів