Кальдара Антоніо

Біографія

Antonio_Caldara160.png   Антоніо Кальдара (італ. Antonio Caldara ; 1670, Венеція - 28 грудень 1736, Відень) - італійський композитор.
Антоніо Кальдара народився в сім'ї скрипаля , батько і був його першим наставником. Потім навчався у Джованні Легренци, співав у хорі собору Св. Марка , грав на віолончелі в капелі собору. Опери Кальдара вже на рубежі століть принесли йому широку популярність. У 1699 році він переїздить до Мантуї , куди його запросив як капельмейстера невдаха герцог Карл Фердинанд Гонзага , що жив на утриманні у французької корони . Після вигнання французів з Італії Кальдара покидає Мантую в 1707 році, ставши капельмейстером князя Русполі в Римі. Потім він працював в Барселоні, Болоньї та Римі, де познайомився з Алессандро Скарлатті, Арканджело Кореллі, Г. Ф. Генделя. Незабаром його популярність досягла Відня, де композитор вперше побував у 1709 році. З 1716 і до кінця життя Антоніо Кальдара жив і працював у Відні, де в тому ж році був призначений віце- капельмейстером Придворної каплели при І. Й. Фуксе.
Займався також викладацькою діяльністю ; серед учнів - Георг Рейттер Молодший . Зробив вплив на Г. Ф. Телемана і І. С. Баха.

Твори

Назва творуЖанр
Stabat Mater (Missa Dolorosa) Хорова партитуракантатно-ораторіальний, симфонічний
Stabat Mater (Missa Dolorosa) Organo e Bassoкантатно-ораторіальний, симфонічний

← Повернутиcя до списку авторів