Кошиць Олександр

Біографія

200px-Oleksander_Koshetz.jpg  Народився у с. Ромашки (тепер Миронівського р-ну Київської обл.) у сім'ї священика. В 1901 закінчив Київську духовну академію. Після закінчення академії деякий час викладав у гімназіях Ставрополя і Тифліса. В 1903-05 збирав і записував козацькі пісні на Кубані, які згодом опублікував у збірці "500 кубанських народних пісень". У 1906-10 навчався в музично-драматичній школі М.Лисенка. Викладав співи у школах Києва, керував студентськими хорами у Київському університеті та ін. навчальних закладах міста. У 1912-16-хормейстр, пізніше диригент театру М.Садовського, в 1916-17 - диригент і головний хормейстер Київської опери.

На поч. січня 1919 спільно з К.Стеценком організував у Києві за дорученням С.Петлюри (2.1.1919) Українську Республіканську Капелу (з 1920 - Український Республіканський Хор). У березні 1919 капела під керівництвом О.Кошиця була відряджена українським урядом для пропаганди національного музичного мистецтва за кордон. Українська Республіканська Капела з величезним успіхом виступала майже в усіх країнах Західної Європи (Чехо-Словаччині, Австрії, Швейцарії, Франції, Великобританії, Німеччині, Голландії та ін.) і Америки (США, Бразилії, Аргентині, Кубі). Репертуар капели складався з українських народних пісень в обробці О.Кошиця, М.Лисенка, М.Леонтовича, К.Стеценка та ін. композиторів. З 1926 жив у США і Канаді.

Займався педагогічною діяльністю. О.Кошиць - автор мемуарів "Спогади" (1948) і "З піснею через світ" (1952). Помер і похований у Вінніпегу (Канада).

Твори

Назва творуЖанр
Боже Великий Єдинийакапельний
Колисковаакапельний, солоспіви
Кресту твоєму покланяємсяакапельний
Літургія другаакапельний
Літургія першаакапельний
Літургія третяакапельний
Ой ходить сонакапельний, солоспіви
Ой хто хто Миколая любитьакапельний, солоспіви, канти
Співи на Службі Божійакапельний
У Гафсимані одинакапельний
Вінчанняакапельний
Вінчання (Київське)акапельний
Воскликнули янголиакапельний
В пам'ять вічнуюакапельний
Янголи в небі (Одноголосна)акапельний
Журавліакапельний, українські народні пісні
Панахидаакапельний

← Повернутиcя до списку авторів