Майчик Іван

Біографія

Majchyk.png  Іван Майчик народився 26.12.1927 р. в Одрехові на Лемківщині. Відійшов у вічність 24.Х.2007 р. в м. Львові. Композитор, диригент, фольклорист, заслужений діяч мистецтв України (1993), член Спілки композиторів України (2000).
Після виселення у 1945 р. студіював музику, а після закінчення Львівської консерваторії (1961) заснував і був головним диригентом хору при Львівському обласному комітеті радіомовлення і телебачення (1960-1970). Одночасно він - художній керівник та головний диригент заслуженої хорової Капелли «Трембіта» (1964-1966).
Іван Майчик - визначний педагог, який присвятив себе вихованню творчої молоді, як у Львівському музичному училищі ім. С. Людкевича, так і у Львівській національній музичній академії ім.М. Лисенка. Виховав 24 диригентів, 16 із них закінчили консерваторію і успішно працюють на ниві українського мистецтва.
Творчий доробок митця охоплює понад 450 позицій вокально-хорової музики з багатим жанровим розмаїттям: романси, обробки народних пісень для голосу в супроводі фортепіано, хорові обробки а-сареllа, вокальні ансамблі, хорові твори на слова українських поетів. Диригентові і композитору Майчику властива глибока любов до рідного краю, до улюбленої Лемківщини. Не дивно, що у нього найбільше творів на слова поета Б.І.Антонича, також великого лемка. Композитор мріяв підготувати окремі збірки музичних творів на слова українських поетів Т.Шевченка, О. Олеся, М. Вороного, Лесі Українки, І. Франка, С. Чернецького, Л. Костенко, В.Ольжича, М. Рильського, М. Людкевича, Л. Забашти, В. Куйбіди. Кільканадцять композицій автор створив на власні слова.
Збагачуючи наше мистецтво, І. Майчик ще раз засвідчив велику любов до свого народу, до лемківського краю, до його пісні, до мистецтва. Його музика свіжа, нова, вона чекає на своїх виконавців, свого інтерпретатора, професійних співаків. 
Вся творчість видатного митця овіяна чаром Лемківщини, за якою він тужив усе своє життя.

Дивіться також:

Майчик Іван "Хорові твори" (Львів 1997)

 

Твори

Назва творуЖанр
Як добре те що смерті не боюся яакапельний
Барвінок цвів і зеленівакапельний
Привітання (Синові на іменини)акапельний
Старий млинакапельний

← Повернутиcя до списку авторів