Яковчук Олександр

Біографія

Jakovchuk160.png   Олександр Миколайович Яковчук — український композитор. Лауреат Республіканської комсомольської премії ім. М. Островського (1988).  Народився 21 травня 1952 р. В с. Черче Чемеровецького району Хмельницької області. Професійну музичну освіту здобув в Київській консерваторії (клас композиції А.Коломійця). Член Національної Спілки Композиторів України. Близько 10 років прожив в Канаді. Працював на Українському радіо (1976—1979), завідував музичною частиною Київського молодого театру (1979—1983). З 1983 р. — на творчій роботі. Нині Олександр Миколайович викладач кафедри композиції та кафедри хорового диригування НМАУ ім. П.І.Чайковського. Творчість О.Яковчука досить різножанрова. Його цікавлять як твори крупної форми, так і камерні жанри. Він автор опери «Незабутнє»(за повістю О. Довженка), балету «Пригоди Смарагдового міста», 2х симфоній, симфонічних поем («Золоті ворота», «Подвиг»), «Подільські співанки» для сопрано з оркестром та Фольк-кантати для сопрано з супроводом оркестру народних інструментів. Чимало написано камерно-інструментальних творів, серед яких: концерт для альта з симф. орк., Сюїта, Партіта, Рапсодія-дума, для ансамблю бандур, «Карпатський триптих», «Веснянки», «Іванівські карогоди», «Дума» для оркестру нар. інструментів та інш.; твори для фортепіано (цикл прелюдій і фуг, «Дикі звіри Канади», п’єси тощо), романси, естрадні пісні (понад 100).
Вагому частину творчого доробку композитора становлять хорові твори. А саме: ораторія «Скіфська пектораль» (сл. Б.Мозолевського), 2 кантати-симфонії: «Явір» (вірші Б.Олійника) та «Тридцять третій» пам’яті жертв голодомору (вірші В.Юхимовича), камерні кантати «Балада про безсмертя» (вірші О.Демиденка), «Капели» (вірші Ю.Друніної), «Київська зоря» (вірші П.Перебийноса), «Калинонька»(вірші І.Малковича), «Осіння кантата» (вірші автора).
 Для хору без супроводу написано «Триптих» (1977), хорова симфонія «Відгомін дитинства» (вірші Ю.Сердюка, 1987); Літургія, твори світської тематики на вірші українських поетів («Тече вода з-під явора» вірші Т.Шевченка та інш.), «Коляки та щедрівки»; для дитячого хору написано– цикл «Горіховий дощ» (1986), кантата «Казка про Жука». Творчість митця нерозривно пов’язана з національним фольклором. Саме на грунті народних традицій сформувалось обдаровання О.Яковчука. Це й багата народнопісенна стихія Хмельниччини – батьківщини композитора , і численні фольклорні поїздки по областях України. Загалом митцем зафіксовано понад 1500 пісенних зразків. В творчому доробку композитора є чимала кількість обробок народних пісень та багато інших хорових творів, які ще не відомі широкому колу музикантів.

Твори

Назва творуЖанр
Щедрівкаакапельний
Веснянка (Для хору без супроводу)акапельний

← Повернутиcя до списку авторів