Воднанс Йоганн

Біографія

Йоганн Кампанус Воднянський (також Іоннес Кампанус Воднянський, чеськ: Jan Campanus Vodňanský, Jan z Vodňan або Jan Kampánus Vodňanský) (27 грудня 1572 - 13 грудня 1622) - чеський гуманіст, композитор, педагог, поет і драматург.

Народився у Воднянах (звідси його прізвище), на півдні Чехії. Навчався у Празькому університеті і в 1596 році отримав там ступінь магістра вільних мистецтв. Став учителем у Празі та Кутній Горі. З 1603 року викладав грецьку та латинську мови в університеті Праги. Також викладав історію та латинську поезію. Його неодноразово призначали деканом, проректором і ректором цього університету.

Кампанус зазвичай писав свої твори латиною, але також іноді писав чеською, грецькою та німецькою мовами. Деякі з його творів, як-от п'єса "Бржетислав і Житка" (1614), були заборонені, оскільки містили критику на адресу чеських князів. Його твори були визнані в Європі за метричну досконалість.Перша збірка музичних творів Кампануса "Sacrarum odarum libri duo" була опублікована у Франкфурті у 1613 році. Sacrarum odarum, до якої увійшов Rorando coeli, містить переважно короткі вокальні твори, витримані в простому, гоморитмічному стилі.  

Rorando coeli: Rorando coeli має два хори. Протягом усього твору вони імітують один одного. Техніка подвійного хору, що використовується в цьому мотеті, нагадує більш складні антифонні твори сучасників Кампануса у Венеції.

 

Твори

Назва творуЖанр
Rondo Coeliісторичні пісні, псалми

← Повернутиcя до списку авторів